GÜNÜN DUASI (Sende Katıl ) Her Gün Güncellenecek

ceylannur

Yeni Üyemiz
halim arzuhalimdir...
duruşum duam..
sensizsem neyim var..
senleysem ne gam???

Allah-u Teàlâ Hazretleri hepimizi sevdiği işleri yapmağa muvaffak eylesin, gayret kuvvet versin... Tevfikını refîk etsin... Hakkı hak olarak görüp ona uymayı nasib eylesin... Bâtılı bâtıl görüp bâtıldan korunmayı nasîb eylesin...

Hepimize dünya imtihanında üstün başarı kazanmayı nasîb etsin... Huzuruna sevdiği, razı olduğu kullar olarak varalım!.. Cennetine girelim, cemâlini görelim, rıdvân-ı ekberine nâil olalım!..

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allah'ım
Ben kulum,Sen Allah'sın.
Ben isteyenim,Sen verensin.
Ben susayanım,Sen suvaransın.
Ben muhtacım,Sen ihtiyaç giderensin.
Ben kendime yetmeyen,Sen herşeye yetensin.
Ben beni bilmeyen,Sen beni benden iyi bilensin.
Ben bende olmayan,Sen şahdamarımdan yakın olansın.
Kul kulca ister,Sen Allah'ça verensin.
Halim arzuhalimdir,duruşum duam.
Sensizsem neyim var,Senliysem ne gam?
allahım

Allah'ım
Yanlız Senden yardım diler yalnız Sana kulluk ederiz.
Seni sığınak,barınak,tutamak bilir Ya Allah deriz.
Şeytandan sana sığınır e'uzu billah deriz
Her işe seninle başlar bismillah deriz.
Nimet verdiğin gönülden şükrederiz.
Versen de alsan da elhamdulillah deriz.
Hayran kaldığımızda maşaallah,
Pişman olduğumuzda estağfirullah deriz.
Sevindiğimizde Allahuekber,
Üzüldüğümüzde inna lillah deriz.
Canımız sıkıldığında fe-subhanallah,
Zafer kazandığımızda nasrullah minallah,
Rızık kazandığımızda er-rizku'alallah deriz.
Bir işi arzu ettiğimizde inşaallah,
Bir işi başardığımızda biiznillah deriz
Güçlük karşısında la-havle ve-la kuvvete illa billah,
Söz verdiğimizde v'Allah ve billah deriz.

Ey RABBİMİZ!
Ey RABBİMİZ!
Göz açıp kapayıncaya kadar bile bizi nefislerimizle baş başa bırakma
Ey RABBİMİZ!
Yakıtı insanlar olan cehennemde bizleri yakma
Ey RABBİMİZ!
Dünyada şuur ve bizeukbamızı karartma
Ey RABBİMİZ!
Aç tevbekapılarını gönlümüzü mahsun bırakma
Ey RABBİMİZ!
Kurutma gözyaşlarımızı dünyada hıçkırıga bogda
Ey RABBİMİZ!
Cehennemde çaresizlik ağıdıyla ne olur ağlatma!

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allahım

Altından kalkılmaz bela ve musibettlerden,bahtsızlıktan,kötü yazgıdan,düşmanları sevindirecek duruma düşmekten,üzüntü ve tasadan,acizlikten,tembellikten,korkaklıktan,cimri likten,borç yükünden,düşmanların galib gelmesinden,yaşlılıktan,ağır yük altına girmekten,günaha düşmekten,cehennem azabından,cehennem fitnesinden,kabir azabından,kabir fitnesinden,zenginlik fitnesinin şerrinden,fakirlik fitnesinin şerrinden,fayda vermeyen ilimden,korkmayan kalpten,doymayan nefisten,kabul olmayan duadan,nimetinin zeval bulmasından,afiyetinin değişmesinden,gazabının ansızın yakalamasından,tüm hışmına uğramaktan,azlıktan,zilletten,zulüm etmekten,zulme uğramaktan sana sığınırım.Allahım nefsime takvasını ver onu arındır.
Amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Af makamina yukselen dualar hurmetine, yanan gonullerin bugusu hurmetine dualarin en guzeli hayirlisi mumin duasi su selam hurmetine selamimizi dualarimizi kabul eyle ya Rabb. Selamlarin en guzeli Allahin selami cumlemizin uzerine olmasi temennileriyle,,Yukselen hak sesini duyan kulaklar! dinleyesiniz su guzel kelami: ...emrolundugu gibi dosdogru olan lar. Olmaya calisanlar, kalbi daim Onun icin carpanlar gibi mutlak bir gun cenneti hak kazananlardir.insallah... Yerde, gokte, ucan bir sercenin kalbinde, surunen bir bocegin o minicik yureginde, meleklerin zikrlerindeki muhtesem intizamda, parktaki salincaktan dusen yarali cocugun gozyaslarinda, denizin bin mil dibindeki kum tanesinde ve her yerde ama her yerde olan O’nun mubarek selamiyla selamliyorum sizleri gonul dostlari guzel insanlar... es-Selâmu 'aleykum ve Rahmetullâhi ve Berekâtuhuve Hasenâtuhu ve Tayyibâtuhu min el-Masriki ile'l-Magrib....

ceylannur

Yeni Üyemiz
Utanırım Ya Rabb!!!

Utanırım ya Rahman senin aşkın ile açan ve hoş kokular veren bir gül olamadım. Bir güneş olup doğamadım bir rüzgar olup esemedim
Bütün mahlukat sana itaat ederken aşk ile hu çeker aşk ile döner yunus misali...
Utanırım ya Rahman gaflet uykularımdan utanırım. Sabahlara kadar sana secde eden bir Ebubekir bir Ömer bir Osman olamadım. Onlar gibi Rasule aşık olamadım onunlayken bile hasret kalamadım...
Utanırım ya Rahman eshabı guzinin tövbesinden utanırım. Uzeyr olup harama baktım diye vuramadım kendimi dağlara ağlaya ağlaya AFFET YA RABBİ diyemedim

Utanırım Ya Rahman mümin din kardeşlerim zulm altındayken gidip Ali olamadım. Senin rızan için öldüremedim onları. Ömer gibi hanımını çocuklarını yetim öksüz bırakmak isteyen gelsin diyemedim...
Utanırım Ya Rahman korkamadım yatağa girip uyumaktan Seddad Bin Evs olamadım yataktan kalkıp sabaha kadar secde edemedim.
Ya Rahman ne güzel kulların var ben onlardan olamadım. Simdi ağlıyorum sessizce. Sanki oturduğum yerde ölümümü bekliyorum. Yok misali yasıyorum.. Her vasıtaya bindik fanide simdi sıra tabut denen cansız ata binmekte...

Şehadettir arzuhalım nasib edermisin Ya Rahman cennette cemalinle şereflendirirmisin bu acizi. RAHMETIMDEN GAZABIMDAN USTUNDUR buyurmuşsun. Rahmetinle muamele eyle bizlere biz aciz kullarınız. Öylesine bir ölüm nasip eyleki Azrail as geldiğinde hoş gelsin ve geldiğinde o görevini yerine getirmeden sen bizlerden Razı ol İnşallah...
AMİN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Gecenin siyahı karışmış saçlarına....

Gözlerin yıldızlar kadar parlamakta...
Çok dokunasım var onlara...
Bilsen ne kadar hasretim ben onlara...
Vücut dilim LâL olmuş,kalbimden konuşuyorum seninle...

Uyut beni , sar geceye ve en güzel ninnilerini söyle.....
.

Yalnızlık limanından demir almış ,kürek çekiyorum sevda okyanusuna......Bir ruh misali dolaşıyorum ortalarda...Siyah-beyaz fotoğraftan çıkmışım adeta...Gölgem küsmüş bana...Boğuluyorum karmakarışık duygularda...
.
Keşke olsan yanımda..Dokunsan tel tel saçlarıma..Acılarım,çilem yazılı onlarda..Huzur bulsam varlığınla ...Bir umut coşuyor içimde,belki gelirsin diye...
.
Hiç üzülmem gelmesende.Benim sevdam ebediyete...Benim sevdam öteler ötesine... Sen bana dokunamasanda toprak dokunur merak etme.
TOPRAK ALIR BASAR YÜREĞİNE...!!
TOPRAK ALIR BASAR YÜREĞİNE...!!!!!!

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allâh'ım, Sen sözümü duyarsın, yerimi görürsün, gizlimi ve açığımı bilirsin,

hiçbir işim senden gizli kalmaz. Ben, yardım ve kurtuluş dileyen,

huzurunda korkudan titreyerek günahlarını itiraf eden zavallı bir yoksulum.

Bir zavallı kulun olarak Sana yalvarıyor, boynu bükük bir âciz olarak sana iltica ediyor,

huzurunda zilletle eğilmiş bir biçare olarak Sana duâ ediyorum.

Duâmı kabul eyle…

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allah'ım;

Ben üşüyorum, Sen, Dost’un gözleriyle ısıt beni.
Ben kanıyorum, Sen, dokunuşu merhamet olanl...arla sar beni.
Ben korkuyorum, Sen, kalbime verdiğin îmanla koru beni.
Ben ağlıyorum, Sen, ülfetinle avut beni.
Ben savruluyorum, bilinmezlere hazan yaprağı gibi… Sen tut beni.
Ben kayıyorum sırattan, Sen bırakma beni.
Bende ...kimsenin uğramadığı izbe köşeler var, karanlığın bile girmekten ürktüğü… Bende açılıp kapanmayan yaralar, rûhumu döven hırçın dalgalar var sonra… Dönüşü olmayan yollar uzaklığım kadar uzayan; dinmeyen gözyaşları var içime kanayan… Küçük bir kız çocuğu var, yetim bayramlar yaşayan… Âhlar var, geceleri uyku tutturmayan… Soğuk kışlar var, bir bakış olup gözümde donan…
Yakan ateşler var, öfkem olup çarpan…
Bende, derin bir muhabbetin yok; ulvî kılan, mümin yapan, arıtan, çoğaltan,
merhamet olup yetim başlar okşayan, şefkat olup mâtemlerin civarında dolaşan, fakir sofralarda zengin kılan, cömertlik olup mahrumlara dağıtılan,
cesâret olup İslâm’a engelleri yıkan.
Bende, derin bir muhabbetin yok; beni unutturup bana, sadece Sen’i hatırlatan, gündüz olup yüzler aydınlatan, gece olup hataları örten, kilit olup hayırlara açılan, merhamet olup hasta ruhuma dokunan…
Bende, derin bir muhabbetin; uzaklığıma rağmen, bana şah damarımdan daha yakın olan… Bende derin bir muhabbetin yok; edep edip başkalarını özlemekten, Sen’i özlettiren… Vefâ olup; hatırladıklarımı Seninle râbıtalı kılan…
Bende, derin bir muhabbetin yok; rüzgâr olup çöllerde iz iz Nebî’yi arayan,
peyk olup bir Kutb’un etrafında dönen...
Bir derin muhabbetin yok bende; beni Sen’den kılan.

Sen varsan, neyim yoktur ki;

Sen yoksan gönlümde, neyim vardır ki...

ceylannur

Yeni Üyemiz
Herşey çürümeye yüz tutmuşsa da bugün,
gül kokusu hayatımızdan çekilmişsede bugün,
bizi gül devrine götürecek hayal gemimiz var..
Neden binmeyelim o gemiye?
Hayali olarak da olsa O'nu vazife başında görüp zıyaret edelim
Gözlerimi yumdum ve dua ederek Kainatın Efendisinin aydınlık çagına hayalen uçmayı istedim...
ALLAH vermek istemeseydi,istemeyi vermezdi.
İstedim...İstedim...İstedim...
Birkere hayalende olsa gül yüzünü görmeyi çok istedim...

Nur cemalinle bizleri şereflendir Ya RasulAllah...!

ceylannur

Yeni Üyemiz
Bir Gönül Duası........

Allah ım! Büyük hakkın için, kerim zatının nuru hürmetine, Arş-ı azîmin hakkı
için, Kürsi'nin taşıdığı şeyler hürmetine, Levh-i Mahfuz'unun sırrı hakkı için, İlm-i Gayb'da kendine seçtiğin isimlerinin hürmeti için; suların coştuğu, güneş, ay ve dünyanın döndüğü Aşk isminin hürmetine, Kur'an-ı Azîm'de bildirdiğin Esma-ül Hüsna'nın hürmeti hakkı için, yarattıklarından hiçbir kimseye öğretmediğin, katında çok gizli olan isimlerinin hürmetine isterim.
Allah ım! Âdem Safiyullah, İbrahim Halilullah ve Eyyüb Aleyhisselam'ın Sana dua ettiği isimlerin hakkı için, Musa Aleyhisselam, İsa Aleyhisselam, Nuh Aleyhisselam ve Davud Aleyhisselam'ın dualarının ve içindeki isimlerinin hürmetine, en temiz seçtiğin, en doğru kıldığın bütün peygamberlerinin sana ettikleri dualarda kullandıkları mübarek isimlerin hürmetine, isterim.
Allah ım! Senden zeytin yaprağı üzerinde yazılı olan mektuplardaki İsm-i Âzâmın hürmetine isterim!
Allah ım! Onunla sana dua olunduğu zaman mutlaka kabul ettiğin, azametliden de azametli İsmin hakkı için isterim.
Allah ım! Senden gizli-saklı, mübarek, tayyib, tâhir, mutahhar ve mukaddes İsmin hürmetine isterim.
Yarabbi! Habibin sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Sallu Aleyhi Vesellem üzerimize olmasını, onun hakkı için isterim ve, Senden ister ve Sana dua ederim ki:
Bizleri Senin ve Habibin'in sevdiklerinden eyle.
Bizleri yakîn kıl, arif eyle.
Allah ım! İmanımızı arttır, güzelliğimizi ve ilmimizi arttır. Sana ezelde verdiğimiz ahd ü vaadimiz üzere bizleri sabit kıl. Ne aldananlardan, ne de aldatanlardan eyleme. Son nefesimizde, canlarımızı müslüman olduğumuz halde al ve bizleri salih olan atalarımıza ilhak et.
Şuur-u Muhammediyye'yi, Şefaat-ı Muhammediyye'yi ve Füyuzat-ı Muhammediyye'yi üzerimizden eksik etme ım !
Ya İlâhelÂlemin, Bütün isimlerinle Seni anıyor ve "Birbirinizin birbirinize
sevgisi, işte O'nun nûrudur." Diyenin muhabbetiyle Sana iltica
ediyoruz.Ay ile dünyayı, yerle göğü, ruhla bedeni birarada tutan Sensin,bizi de sevdiklerimizle birarada tut...Sen Vedûd'sun, gerçeğin ve sevginin kaynağısın, bizi sevdiklerinden biri oluncaya kadar yaşat ve öyle bir halde canımızı al, ki ölümün adı Aşk olsun, ölümün tadı kavuşma olsun...
Tevhidin içimizden, İsimlerin dilimizden eksik olmasın...Sen ancak Kendi
bildiğin ve söylediğin gibi Yücesin, herşeyden ötesin, herşeyin sahibisin,
bizim Seni övmeye gücümüz yetmese de dualarımızla Sana sığındık, kapından hiç
çevirmezsin YâRabbî...
Ey ağlayanların sevgilisi
Ey tevekkül edenlerin,kendisine güvenenlerin dayanağı
Ey dalalete düşenlere,yoldan sapanlara yol gösteren,hidayet eden,
Ey iman edenlerin sahibi,mevlası,yardımcısı
Ey kendisini zikredenlere ünsiyet ve huzur veren
Ey gücü en üstün olan,sonsuz kutret sahibi
Ey görmesi en üstün olan,hiçbir şey gözünden kaçmayan
Ey bütün alimlerden en iyi bilen,sonsuz ilim sahibi olan
Ey imdat bekleyenlerin,mazlum olanların sığınağı
Ey yardımı bütün yardımlardan nihayet derecede üstün olan

SEN ,ACZ VE NOKSAN SIFATLARDAN MÜNEHZEHSİN,EMAN VER BİZE EMAN İSTİYORUZ.

BİZLERİ CEHENNEM ATEŞİNDEN KURTAR. (Amin)

Elhamdülillâhî Rabb-ül Âlemîn.
Essalâtü vesselâmü alâ Resûlinâ Muhammedin
ve alâ âlihî ve sahbihî ecmâin

Üst Alt