GÜNÜN DUASI (Sende Katıl ) Her Gün Güncellenecek

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allah'ım! Bu gün de cennet kapılarını yüzüme aç, cehennem kapılarını yüzüme kapat. Bu gün de Kur'ân okumaya beni muvaffak kıl. Ey müminlerin kalplerine sükûnet ve huzur indiren yüce Rabbim! Beni Kur'an yolundan ayırma! Kur'an'ı anlamayı ve tam anlamıyla yaşamayı bana nasip et. Ayaklarımı yolunda sabit kıl. Senin yolunda can verenlerin hürmetine, bana Senin yolunda can vermeyi nasıp eylee YARABBB..SIZLERDE AMİN DEMEK ISTEMEZMISINIZZ

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ya Resulallah! Senin hakkında konuşmak gerektiğinde nasıl bigane kalabilir insanOnca isim de olsa "Sen" o islerin hepsinden önce gelmeli değil miydin!
Seni nasıl anlatmalıyımKelimeler Seni anlatmaya yeter mi ki? Hangi dil Seni tam manasıyla övmeye yeterRisalet zincirinin evveli ve ahiri Efendim
Sultanim,Önderim,Rehberim,Peygamberim,Efendim,Seni Sana verilmiş
güzel isimlerinle selamlıyorumRabbimizin biricik Sevgilisi!Andelib-i
Zişan
"Beni Rabbim terbiye etti ve ne güzel terbiye etti" buyuruyorsun Evet başka turlusu olamazdı zatenHayatlarımıza revnak getirdin,"insanlığın ne olduğunu Seni bilmese ve tanımasaydık öğrenemeyecektik"
Hangi yonun etkilemedi ki ya Resulallah beni Tebessümünden, hüznünden,yasayışının her noktasına,her anına kadarSeni hakkıyla tanıyamadım , biliyorum "Ben Onun ümmetindenim" derken yüreğimin bir yani gurur esintileriyle dolarken bir yani o Gülyüzlü'ye layık olamamanın kaygısıyla yaralı
"Eğer başkalarının anlatılmasına verdikleri kadar Seni anlatmaya izin verselerdi dünyanın cehresi başka olurdu"Ne var ki yüreklere zincir vurulmuyor Gül yüzlü NebiSen kayaların ortasından sürgün veren çiçekler gibi yine de açtın içimizde
Seni nasıl anlatmalı ki?Ey Medine'nin gömleğini Mekke'nin peçesini taşıyan güzel!Güneş daha ne kadar gölgede kalacakAy isen bize ışığından bir huzme gönderGül isen bize bağından bir koku getir
Ey Resuller tacının incisi!Ey sultanlara taç giydiren yüce Nebi!Bu yerde bildik ,yabancı herkes Sana sığınmış,Senin şeriatının nimetine muhtaçtır Peygamberlik manzumesinin ilk beyti Senin adına bestelendiFakat hükmün kafiye gibi en sonunda yer aldı
Seni anlatamadığım için ,soluğum ve nefesim güçsüz olduğu için ya Nebiyallah,Nizami'nin sözlerine başvurdum,ama değil mi ki söz konusu "Gül" sensin,Ne fark eder?
Kanaat eden bir kul nebiliği seçmen ne çok düşündürmüştü beniSana uymak için çırpınan su gönlüm bir yanda ve bir turlu kurtulamadığım şeytan,nefs ,dunya üçgeni bir yandaSenin sofrana hurma ve ekmek ayni anda misafir olmamıştı,bir de kendi soframa bakıyorum Ne kadar şükürsüz ve yüzü kızarmazım
Ah Efendim 'Kalbimi şerha şerha parçalasalar da görseler içte ,dipte bir ben Sana nasıl aşık,dıştaki ben ne kadar dunya hay huyu içinde kaybolup gitse de
Taif'teki bağda otururken merhamette zirveleşen EfendimSahib-i Miraç,Hazret-i Risaletpenahı,Subhanimiz'in hediyesi olan Dürr-i Yekta
"Yüzümüzü Senden çevirdiğimiz için ya Resulallah yüzümüz gülmez oldu;yüzümüzü Sana çeviriyoruz" Rıhlet işaretleri geldiği zaman ashabına Nebi mescidinde donup donup bakıyordun ve ağlıyordunSimdi bizim halimize de ağlıyor musun?
Efendim usve-i hasene olan Sen bize gideceğimiz yolun en doğrusunu gösteriyordunRehberimiz bizler yolumuzu sasırdık,şaşkın olan bizlere rehnuma olAzarlama bilmeyen Sen bir kez olsun nefislerimizi azarla
Senin askından ihtida eden bir sairin mısralarıyla bitireceğim yazımıAma biten yalnızca sözler

Gönül hun oldu sevkinden boyandım ya Resulallah
Nasıl bilmem bu nirana dayandım ya Resulallah
Ezel bezminde bir dinmez figandım ya Resulallah
Cemalinle ferahnak et ki yandım ya Resulallah!

SENI HAKKIYLA SEVMEYI SENI HAKKIYLA ANLATMAYI NOLURR BIZE NASİP EYLEE YARABBBB

ceylannur

Yeni Üyemiz
Dua edenin, 'Rabbim' demesi, Allah‘ın 'efendim' demesinin ta kendisidir...

Birisi her gece Allah‘ı anıyor,
O'na dua ediyordu..Bir gün şeytan ona dedi ki:
Ey Allah‘ı çok anan kişi !
Bütün gece Allah deyip
çağırmana karşılık
seni buyur eden var mı?

Sana bir tek cevap bile
gelmiyor, daha
ne zamana kadar
dua edeceksin?

Adamın gönlü kırıldı, başını yere koydu ve uyudu.
Rüyasında ona şöyle dendi:Kendine gel uyan!
Niye duayı, zikri bıraktın? Neden usandın?
Adam: “Buyur…” diye bir cevap gelmiyor ki, kapıdan kovulmaktan korkuyorum dedi.

Bunun üzerine dendi ki ona:Senin Allah demen, O'nun buyur demesi sayesindedir...
Senin yalvarışın, Allah‘ın senin ruhuna haber uçurmasındandır...
Senin çabaların, çareler araman, Allah‘ın seni kendine yaklaştırması, ayaklarındaki bağları çözmesindendir...Senin korkun, sevgin, ümidin Allah‘ın lütfunun kemendidir...

Senin her Yarabbî demenin altında, Allah‘ın buyur demesi vardır...Gafilin, cahilin canı, bu duadan uzaktır...
Çünkü Yarabbî demeye izin yok ona...
Ağzında da kilit var, dilinde de...Zarara ugradığı zaman, ağlayıp, sızlamasın diye Allah ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermedi
Bununla anla ki, Allah'a dua etmeni, O'nu çağırmanı saglayan dert,Dünya saltanatından daha iyidir...

DERTSİZ DUA SOGUKTUR
DERTLİYKEN YAPİLAN DUA GÖNÜLDEN KOPAR GÖNÜLDEN DUA İLE SESLENELIMM İNŞLHH AMİN

ceylannur

Yeni Üyemiz
YA RAHMAN
YA RAHIM

Rabbimiz! İşte ellerimiz, günahlarla beraber Sana uzatıyoruz. İşte alnımız, tevbe ile Sana geldi. Dünyada da, ahirette de bizim yarimiz Sensin.
Hayatımızı Senin rızan ile ve sevginle en güzel renk ve desenlerle nakış nakış işleyip, bir sanat eseri oluşturmak istiyoruz, Sana sunacak!...

Rabbimiz, Sen avuçlarımıza düşen gözyaşlarından haberdârsın. Sen o elleri ve göz yaşlarını geri çevirmezsin.
Sevgili Rasulün, bizim hakkımızda ne dilediyse, biz de onları diliyoruz. Bizim için nelerden sakındıysa, biz de onlardan sakınıyoruz. Bütün işlerimizi Sana havale edip, her şeyimizle Sana sığınıyoruz. Her bir şerden ve kötülükten Sana sığınıp, her bir güzeli ve hayrı Senden istiyoruz.
Bizi, kendine dost seçinceye kadar yaşat ve aşkınla yandığımız bir anda canımız al!.. Ki ölüm, aşkın adı olsun. Ölüm, vuslatın tadı olsunn

ceylannur

Yeni Üyemiz
YÜregim sizliyorr İÇİm yaniyorr affeylee yarabb affeyleee

ey gÜzel rabbim ya erhamerrahimim besmele hÜrmetine

esmaİ hÜsnayi Şahit gÖster sanadir yalvariŞİm yalniz sana olsun aŞkkim lutfeylee eyy merhametlİ rabbim Çok pİŞmanim beni bagiŞla affeyle ellerimi sana aÇtim yÜregim ezİk hali periŞan bi avuÇ tÜvbe kirintisi getirdim sana nolur geri dÖnenlerden eylemee
sevdiklerin hatrina yetimler hatrina beni ve tÜm inananlari bagiŞlaa affeyle amİn amİnn amİnn

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allah'ım! Bu gün de cennet kapılarını yüzüme aç, cehennem kapılarını yüzüme kapat. Bu gün de Kur'ân okumaya beni muvaffak kıl. Ey müminlerin kalplerine sükûnet ve huzur indiren yüce Rabbim! Beni Kur'an yolundan ayırma! Kur'an'ı anlamayı ve tam anlamıyla yaşamayı bana nasip et. Ayaklarımı yolunda sabit kıl. Senin yolunda can verenlerin hürmetine, bana Senin yolunda can vermeyi nasıp eylee YARABBB..SIZLERDE AMİN DEMEK ISTEMEZMISINIZZ

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ya Resulallah! Senin hakkında konuşmak gerektiğinde nasıl bigane kalabilir insanOnca isim de olsa "Sen" o islerin hepsinden önce gelmeli değil miydin!
Seni nasıl anlatmalıyımKelimeler Seni anlatmaya yeter mi ki? Hangi dil Seni tam manasıyla övmeye yeterRisalet zincirinin evveli ve ahiri Efendim
Sultanim,Önderim,Rehberim,Peygamberim,Efendim,Seni Sana verilmiş
güzel isimlerinle selamlıyorumRabbimizin biricik Sevgilisi!Andelib-i
Zişan
"Beni Rabbim terbiye etti ve ne güzel terbiye etti" buyuruyorsun Evet başka turlusu olamazdı zatenHayatlarımıza revnak getirdin,"insanlığın ne olduğunu Seni bilmese ve tanımasaydık öğrenemeyecektik"
Hangi yonun etkilemedi ki ya Resulallah beni Tebessümünden, hüznünden,yasayışının her noktasına,her anına kadarSeni hakkıyla tanıyamadım , biliyorum "Ben Onun ümmetindenim" derken yüreğimin bir yani gurur esintileriyle dolarken bir yani o Gülyüzlü'ye layık olamamanın kaygısıyla yaralı
"Eğer başkalarının anlatılmasına verdikleri kadar Seni anlatmaya izin verselerdi dünyanın cehresi başka olurdu"Ne var ki yüreklere zincir vurulmuyor Gül yüzlü NebiSen kayaların ortasından sürgün veren çiçekler gibi yine de açtın içimizde
Seni nasıl anlatmalı ki?Ey Medine'nin gömleğini Mekke'nin peçesini taşıyan güzel!Güneş daha ne kadar gölgede kalacakAy isen bize ışığından bir huzme gönderGül isen bize bağından bir koku getir
Ey Resuller tacının incisi!Ey sultanlara taç giydiren yüce Nebi!Bu yerde bildik ,yabancı herkes Sana sığınmış,Senin şeriatının nimetine muhtaçtır Peygamberlik manzumesinin ilk beyti Senin adına bestelendiFakat hükmün kafiye gibi en sonunda yer aldı
Seni anlatamadığım için ,soluğum ve nefesim güçsüz olduğu için ya Nebiyallah,Nizami'nin sözlerine başvurdum,ama değil mi ki söz konusu "Gül" sensin,Ne fark eder?
Kanaat eden bir kul nebiliği seçmen ne çok düşündürmüştü beniSana uymak için çırpınan su gönlüm bir yanda ve bir turlu kurtulamadığım şeytan,nefs ,dunya üçgeni bir yandaSenin sofrana hurma ve ekmek ayni anda misafir olmamıştı,bir de kendi soframa bakıyorum Ne kadar şükürsüz ve yüzü kızarmazım
Ah Efendim 'Kalbimi şerha şerha parçalasalar da görseler içte ,dipte bir ben Sana nasıl aşık,dıştaki ben ne kadar dunya hay huyu içinde kaybolup gitse de
Taif'teki bağda otururken merhamette zirveleşen EfendimSahib-i Miraç,Hazret-i Risaletpenahı,Subhanimiz'in hediyesi olan Dürr-i Yekta
"Yüzümüzü Senden çevirdiğimiz için ya Resulallah yüzümüz gülmez oldu;yüzümüzü Sana çeviriyoruz" Rıhlet işaretleri geldiği zaman ashabına Nebi mescidinde donup donup bakıyordun ve ağlıyordunSimdi bizim halimize de ağlıyor musun?
Efendim usve-i hasene olan Sen bize gideceğimiz yolun en doğrusunu gösteriyordunRehberimiz bizler yolumuzu sasırdık,şaşkın olan bizlere rehnuma olAzarlama bilmeyen Sen bir kez olsun nefislerimizi azarla
Senin askından ihtida eden bir sairin mısralarıyla bitireceğim yazımıAma biten yalnızca sözler

Gönül hun oldu sevkinden boyandım ya Resulallah
Nasıl bilmem bu nirana dayandım ya Resulallah
Ezel bezminde bir dinmez figandım ya Resulallah
Cemalinle ferahnak et ki yandım ya Resulallah!

SENI HAKKIYLA SEVMEYI SENI HAKKIYLA ANLATMAYI NOLURR BIZE NASİP EYLEE YARABBBB

ceylannur

Yeni Üyemiz
YA RAHMAN
YA RAHIM

Rabbimiz! İşte ellerimiz, günahlarla beraber Sana uzatıyoruz. İşte alnımız, tevbe ile Sana geldi. Dünyada da, ahirette de bizim yarimiz Sensin.
Hayatımızı Senin rızan ile ve sevginle en güzel renk ve desenlerle nakış nakış işleyip, bir sanat eseri oluşturmak istiyoruz, Sana sunacak!...

Rabbimiz, Sen avuçlarımıza düşen gözyaşlarından haberdârsın. Sen o elleri ve göz yaşlarını geri çevirmezsin.
Sevgili Rasulün, bizim hakkımızda ne dilediyse, biz de onları diliyoruz. Bizim için nelerden sakındıysa, biz de onlardan sakınıyoruz. Bütün işlerimizi Sana havale edip, her şeyimizle Sana sığınıyoruz. Her bir şerden ve kötülükten Sana sığınıp, her bir güzeli ve hayrı Senden istiyoruz.
Bizi, kendine dost seçinceye kadar yaşat ve aşkınla yandığımız bir anda canımız al!.. Ki ölüm, aşkın adı olsun. Ölüm, vuslatın tadı olsunn

ceylannur

Yeni Üyemiz
ey Allahım ben senin tarafından gelecek öyle bir rahmet isterim ki onunla kalbime hidayet edesin dağınıklığımı toplayasın karışık işlerimi, düzeltesin ülfetini (yakınlığını)veresin iç âlemimi düzeltesin Salih ameller nasip eyleyesin işlerimi gösterişten riyadan koruyasın o rahmetle yüzümü nurlandırasınya rabbi seni razı edecek sana yaklaştıracak işlere kavuşturasın rahmetinle beni bütün kötülüklerden koruyasıney Allahım bana doğru bir iman ve imandan sonra şirk olmayan yakın ve dünya ahiret ikramına kendisiyle nail olacağım bir rahmet verey Allahım ben senden kaza anında kurtuluş şehitlerin makamına ulaşmak ahiret saadetine ulaşanların hayatı gibi yaşamak düşmanlara karşı yardım ve peygamberlere komşuluk isterimamin çaresiz kalanların duası ey sebeplerin sebebi ey kapılarını açan ey sesleri duyan ey duaları kabul eden ey ihtiyaçları gideren beni helalinden rızıklandır haramdan koru beni ikramınla zenginleştir ki başkasına muhtaç olmayayım AMİN AMİN AMİN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Elhamdü lillahi rabbil alemin.Vel akibetü lil müttakin.Vela udvane illaalez zalimin.
Vessalatu vesselamu ala resülina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmein.Ey
istediğini istediğine istediği anda veren ve istediği anda alma kutretine sahip olan
yüce ALLAH'ım,Ey dualara icabet eden, bize şahdamarımızdan daha yakın olan,
esirgeyen,bağışlayan, lütfeden ALLAH'ım.Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve
açık her şeyi hakkıyla bilen, mülkün ve saltanatın ve bütün varlıkların sahibi,
gözden uzak gönle yakın, her şeyekadir olan yüce ALLAH'ım.Ey hesap gününün
sahibi, rahmeti gazabından çok, insan ve cinleri ancak ibadet etsin diye yaratan,
ilk emri ( oku ) olan, alemlerinRABBİ ALLAH'ım.Ey şekil verenlerin en güzeli olan,
bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan ALLAH'ım.Ey yalnızların en yakını, tek başına
kalanların dostu, çaresizlerinyardımcısı, fakirlerin sonsuz serveti, zayıfların kuvveti,
gariplerin şikayet mercii olan yüce RABBİMİZ.Ey geceyi gündüze, gündüzü geceye
katan,azameti ve yüceliği olan,ihsanı bol, rahmeti bol olan RABBİMİZ.
Bütün hamd ü senalar sanadır.Övgü ve şükürler sanadır,dua ve niyazlar,yalvarış ve
yakarışlar, dile getirdiğimiz getiremediğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak
sana mahsustur ALLAH'ım.Biz ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım
dileriz, ancak senin için namaz kılar ve ancak sana secde ederiz, yalnız sana yalvarır,
ancak sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız.Böylece biz,
huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi sana açtık : -Ey kerim ve rahim
olan RABBİMİZ, kendimizi senin uçsuz bucaksız inayetine, yardımına, lütfüne,
rahmetine, keremine bıraktık. Senden yardım bekliyoruz.Belki layik değiliz,
belki yüzümüz yok, belki hakkımız değil, ancak biliyor veikrar ediyoruz ki :
- senden başka gidecek yolumuz yok, senden başka tutunacak ipimiz yok,
senden başka sığınacak kapımız yok, senden başka kimsemiz yok. Biz seni
istiyoruz,maksudumuz sensin, bütün istediğimiz senin bizdenrazı olmandır,
bize yar ve yardımcı olmandır.Ey ( ol ) emriyle bilinen ve bilinmeyen, görünen
ve görünmeyen sayısız alemleriyaratan ve( yok ol ) emriyle de her şeyi bir anda
yok etme gücüne sahip olan, rahman ve gufran olan, gerçek olarak biliriz ve
bildiririz ki, senden başka ilah yoktur.Ey yüceler yücesi, var ve bir olan
ALLAHİMBana dua edin, duanızı kabul edeyim buyurdun.Duanız olmasa
neyinize kıymet edeyim buyurdun.Bizim şu acizane, halisane, salihane, duamıza
icabet eyle,Bize zatına kul ve kurban olanlardan eyle,En güzel isimlerinle bize
tecelli eyle.Bizi, hakkı bilenlerden, hakka tabi olanlardan ve hakkı yaşayanlardan
eyle.Bizi, batılı batıl bilip, batıldan kaçanlardan eyle.Bizi, rızanı kazananlardan,
rahmeti rahmana kavuşanlardan eyle.Bizi, zikrinle dolup taşanlardan, senin
yolunda ölenlerden eyle.Bizi, cennetine girenlerden, cehenneminden azad
olanlardan eyle.Yalvarıyoruz, bizi, cemalini, rüyetini görenlerden eyle
YA RABBİ.
aminn aminn aminn

Üst Alt