GÜNÜN DUASI (Sende Katıl ) Her Gün Güncellenecek

ceylannur

Yeni Üyemiz
YA GANİYY

Gerçek zenginlik iman zenginliğidir. Gerçek zengin Seni bilen, seven, marifetullaha eren, Senin sevgine sahip olandır. Senin sevgine sahip olanların, senin sevdiklerinden olanların zenginliği, Senin zenginliğindir. Seni bulan Sana ve hazinelerine sahip olur. Sen hazineleri sınırsız, ikramları sınırsız olansın. Sen bizleri en sevdiklerinden eyle. Amin.

gununduasi_f01%5B1%5D.jpg

“En güzel isimler (Esmâül Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin.” Araf 180

ESMAÜL HÜSNAYA GÖRE DUALAR.

YA GANİYY İSMİNE GÖRE DUALAR...

YA GANİYY

Ey Gani olan, çok zengin ve bütün zenginliklerin sahibi Allahım.

Sen zatında ve sıfatlarında başka hiç şeye ihtiyacı olmayan, her şeyden müstağni olan, gerçek ve tek zengin olan Ganisin. Senin hazinelerin sınırsız, zenginliğin ezeli ve ebedidir.

“Ey insanlar, siz Allah’a muhtaçsınız; Allah ise, Ğaniyy’dir, Hamîd’dir (övülmeye lâyıktır).” (Fâtır sûresi, 15)

Sen hazineleri sınırsız olansın. Sen “Ol” deyince yeni sınırsız hazineler yaratırsın.

Bizler bir kiloluk bir elmasa paha biçemeyen, zenginlikten anmayan kullarınız. Sen Arşını zinetler bezeyen, hazineleri sonsuzsuz. Senin Arşı’nın her bir zineti Kürsünden büyük, Kürsün ise gökleri ve yeri kuşatmıştır. Gerçek Ganiyy sadece Sensin.

Sen Habibini miracınla mihman eyledin ve zenginliğini kısmen Habibine gösterdin. Habibinin Sana olan aşkı, muhabbeti arttıkça arttı. Habibin marifetullah ve muhabbetullah zengini oldu. Bizleri de Habibin Aşkına marifetullah ve muhabbetullah zengini eyle. Sen Ganiyy ve Mugnisin.

Senin sıfatların ve isimlerin hiçbir tecelliye muhtaç değildir. Sen lutfederek isim ve sıfatlarınla bizlere tecelli ediyor ve nimetlerini yağdırıyorsun.

Sen fani dünyadaki fani kullarına Seni ve Ganiyy ismini anlalamaları için bazen geçici zenginlik verirsin. Geçici ve yalancı zenginliğe sahip bu aciz kulların yine her an sınırsız bir şekilde Sana muhtaçtırlar. Dünyadaki en zengin kulun, her an fakirlikle ve ölümle burun burunadır.

“Dünya zenginliği bir kefendir,

Onun da olup olmayacağı şüphelidir.” (Sadi-i Şirazi)

Gerçek zenginlik iman zenginliğidir. Gerçek zengin Seni bilen, seven, marifetullaha eren, Senin sevgine sahip olandır. Senin sevgine sahip olanların, senin sevdiklerinden olanların zenginliği, Senin zenginliğindir. Seni bulan Sana ve hazinelerine sahip olur. Sen hazineleri sınırsız, ikramları sınırsız olansın. Sen bizleri en sevdiklerinden eyle. Amin.

ceylannur

Yeni Üyemiz
YA MUKSİT

Nice aşıklar vardır fani sevgililere gönlünü ve aklını kaptırmış. Sen bizim hakiki sevgilimizsin. Mecnun’un Leyla’ya, Ferhat’ın Şiri’ne olan aşkından daha ziyade bir aşk ver bize. Biz Senden Habibinin Sana olan aşkı gibi derin bir aşk dileniyoruz. Sen Zül Celal-i Vel İkram’sın. Büyüklüğüne göre ikramlar lutfeyle bizlere. Amin.

gununduasi_bebek16%5B1%5D.jpg

“En güzel isimler (Esmâül Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin.” Araf 180

ESMAÜL HÜSNAYA GÖRE DUALAR.

YA MUKSİT İSMİNE GÖRE DUALAR...

YA MUKSİT

Ey Muksit olan ve her şeyi uygun, yerli yerince ve adaletle yapan Allahım. Bütün mevcudatında mükemmel bir mizan ve baş döndürücü bir uyum vardır. Sen kimseye haksızlık etmeyen sonsuz adalet sahibisin.

“Aralarında adaletle hükmolunur ve onlar zulmedilmezler, haksızlık yapılmaz” Yunus 54

Sen her zaman her yerde adaletle tecelli eder ve zulme yol vermezsin. Mazlumun hakkını zalimden alır kat kat geri verirsin.

Sen Muksitsin, mülkünde her şeyi terli yerince yapar ve haksızlıklara imkan vermezsin.

Senin her işinde sayısız hikmetler ve güzellikler vardır. Her işinde adalet, merhamet ve hikmetin en güzel bir şekilde yer alır. Senin icraatlarında haksızlığa asla yer yoktur.

Sen Rabbül alemin ve Muksitsin. Alemleri terbiye ettiğin gibi bizleri de en güzel bir şekilde Kur’an ahlakıyla, Esmaül Hünsa ahlakıyla terbiye et. Sen bizleri adaletli, uyumlu ve yaptığı her işi hikmetle yapan veli kullarından eyle. Sana olan yakınlığımız arttır ve bizleri mukarrabin eyle.

Nice aşıklar vardır fani sevgililere gönlünü ve aklını kaptırmış. Sen bizim hakiki sevgilimizsin. Mecnun’un Leyla’ya, Ferhat’ın Şiri’ne olan aşkından daha ziyade bir aşk ver bize. Biz Senden Habibinin Sana olan aşkı gibi derin bir aşk dileniyoruz. Sen Zül Celal-i Vel İkram’sın. Büyüklüğüne göre ikramlar lutfeyle bizlere. Amin amin aminn

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey yüce Rabbim!
Hazırlayıp istifademize sunduğun bu güzellikleri ve bu
güzelliklerin çehresinde Sen'i görüp sezemeyen talihsizlerin gözlerini aç, gönüllerini iman ve sevgiyle donat ve onlara insanlığa giden yolları göster.
(Amin)

ceylannur

Yeni Üyemiz
animasyonlu%20gul_3.gif

Ey, bir belaya maruz kaldıklarında sabırları, lutfedilen nimetler karşısında da şükürleri pek az olan biz zayıf ve çaresiz kulların Rabb'i! Dünyanın feci ve korkutan hadiseleri ve dehrin musibetleri karşısında bize inayet eyle; fesatçıların şerlerinin bize ulaşmasına mani ol.

Şer güçlerin şerlerinden bizleri muhafaza eyle. Efendimiz Hazreti Muhammed'e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabb'imiz...

ceylannur

Yeni Üyemiz
animasyonlu%20gul_15.png

Rabb'imiz, Senden bütün varlığı kuşatan rahmet havuzuna bizi de almanı dileniyoruz; işte kalblerimiz de bu duygularla Senin ulu dergahına yönelmiş bir vaziyette.

Bize merhametinle muamele et.. sürçmelerimizi bağışla.. bütün günahlarımızı ve kusurlarımı yarlığa.. ömrümüzün geri kalan kısmında da bize sıhhat, afiyet ver ve bizleri dupduru ve katışıksız salih ameller işlemeye muvaffak eyle! Dualarımızı kabul buyur ve isteklerimizi geri çevirme!

Amin..

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allah'im gÜzeller gÜzelİ allahÜssamet..
Ellerimi aÇtim boynumu boytum kapina geldim biliyorumki sana layikiyla bi kul olamadim yuzum yerde yarabb herne zaman biŞey olsa her ne zaman darda kalsa insan biliyorumki beni gÖren gÖzetenim var ve gene biliyorumki sen dua edin duaniza karŞilik vereyim buyurmuŞun bende sana sesleniyorumm
yuzum olmasada haykiriyor feryat ediyor aff diliyorum.
Yarabb ben nefsime zÜlmettim Şeydan uydum nefis ve Şeydan beni adeda heba batakligina attigindan beri yaziklar olsunki bana..senin verdigin nimetleri yer senin havani solur genede tam anlamiyla bi kul olamiyoruz beni ve an"ami babami kardeŞlerimi vee sevdiklerimi Ümmetİ mÜslÜmanlari hidayete erenlerden camalini gÖrenlerden gÜl yÜzlÜme Ümmet hakkiyla Ümmet olanlardan eyleee amİn amİn amİnnnn duada hÇ bi alinti yokk tamamen iÇiÇden gelenler rabbim bizi affetsin sevdiklerinin hatrina

ceylannur

Yeni Üyemiz
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.

Esselatü vesselamü aleyke ya RASULALLAH
Esselatü vesselamü aleyke ya HABİBALLAH
Esselatü vesselamü aleyke ya Seyyidel evveline vel'ahirin,Veselamün alel mürselin.
Rahman'ın günahkar,aciz,gafil,gözü yaşlı kulundan .Sana seslenebilmek, Sana hasret çekemeden, Sana layıkıyla ümmet olamadan Günahlarımla seni üzerek,rek genede sana seslenıyorum gül yüzlüm nur yüzlüm.sultanım efendım senkı ümmetim ümmetim dersın sızlerı düşünürsün bızlerede senı layıkıyla ümmet olmayı NASIP EYLE YARABB onun sevgısını hakedenlerden olalım sünnetlerıne kur'ana sımsıkı salılalım ve dogru yolu bulanlardan olalım inşalah

ceylannur

Yeni Üyemiz
YÜregim sizliyorr İÇİm yaniyorr affeylee yarabb affeyleee

ey gÜzel rabbim ya erhamerrahimim besmele hÜrmetine

esmaİ hÜsnayi Şahit gÖster sanadir yalvariŞİm yalniz sana olsun aŞkkim lutfeylee eyy merhametlİ rabbim Çok pİŞmanim beni bagiŞla affeyle ellerimi sana aÇtim yÜregim ezİk hali periŞan bi avuÇ tÜvbe kirintisi getirdim sana nolur geri dÖnenlerden eylemee
sevdiklerin hatrina yetimler hatrina beni ve tÜm inananlari bagiŞlaa affeyle amİn amİnn amİnn

Üst Alt